Banner
Jídelní hůlky schopné rozpoznat nekvalitní olej chrání strávníky i životní prostředí.

Vulgarita a diskuse

Vulgarita nepříznivě ovlivňuje kvalitu diskuse.

Vulgarita a diskuse

Bezprostředním podnětem k napsání tohoto článku byla diskuse na téma Drahé marodění na blogu Zdeňky Veselé, nicméně toto téma zrálo již delší dobu, protože na podobné vulgarity je možno v diskusích narazit poměrně často. Je to faktor, který nepříznivě ovlivňuje úroveň diskuse jak v rovině kulturní, tak v rovině odborné.

Vulgarita a reakce na ni

Vulgarita a reakce na ni. Na vulgaritu je možné reagovat mnoha způsoby v závislosti na okolnostech, osobnosti reagujícího i toho, kdo vulgarity ve svém příspěvku použil...
1. Nepříliš účinnou možností je "zvednout hozenou rukavici" a zareagovat stejným způsobem. Výsledkem většinou bývá sled obsahově prázdných příspěvků obsahujících vzájemné napadání, které buďto zničí diskusi anebo budou smazány.
2. Další možností je ignorování pisatele vulgarit. Po krátké době ho psaní příspěvků, na které nikdo nereaguje přestane bavit a jde oblažovat svou duchaplnou přítomností zase někoho jiného.
Pokud je na postižené diskusi přítomna silná komunita diskutujících, připadá v úvahu hromadná reakce, někdy to může být účinné, pokud ne, zvrhne se diskuse podle scénáře zmíněného v bodě 1.
3. Ve většině případů obsahuje vulgární příspěvek nejen vulgarity, ale má návaznost na předchozí diskusi. Toho je možno využít, protože odborná úroveň tohoto druhu diskutujících většinou nebývá valná, ignorovat vulgarity a rozvinout diskusi na téma, ve kterém pisatel vulgarit rychle prokáže svou nekompetentnost a sám se ztrapní. Nevýhody: nefunguje u všech. Velice zajímavou se tato metoda může stát v případě diskuse s diskutujícím, patřícím mezi onen typ, který všechny ostatní považuje za hlupáky, nemohoucí se rovnat jeho inteligenci. Pak stačí zabrousit na téma, které dobře ovládám a bavit se.

Vulgarita v diskusích

Yin.cz © 2007 serafX