Banner
Jídelní hůlky schopné rozpoznat nekvalitní olej chrání strávníky i životní prostředí.

Vitamín B12

Vitamín B12

Vitamín B12
Dobrý den, všechny vás srdečně zdravím. Chtěla bych se na něco zeptat. Vepřové a hovězí maso nejím už spoustu let, ale ještě do Vánoc minulého roku jsem občas jedla aspoň občas drůbež a ryby, teď už sedm měsíců vůbec žádné maso - moje důvody jsou etické i zdravotní. Až doteďka jsem si nějak nezatěžovala hlavu vitamínem B12, ale před pár dny jsem četla "odstrašující příběh" jedné vegetariánky, které prý začaly adat vlasy, zuby, atd. plus neurologické problémy z nedostatku tohoto vitamínu. Musím ho skutečně brát v tabletách? Pokud ano, poradíte mi, v jakém množství? A musím doplňovat ještě nějaké vitamíny a minerály, které jsou v mase a nikde jinde? Podotýkám, že z živočišných potravin konzumuju akorát živý jogurt a domácí kefír. Díky předem za odpověď.


Můj příspěvek: B12 bych na lehkou váhu nebral. V jogurtu a kefíru nějaký je. Do některých vege potravin se přidává, mělo by to být napsáno na obale. Jinak je možné koupit B12 v lékárně. Jiné látky, které můžou ve stravě chybět po vynechání masa - to se nedá obecně říci, vegetariánský jídelníček se dá sestavit tak, že nebude chybět nic, ale také tak, že by některá důležitá součást stravy chybět mohla. Ideální je pročíst si literaturu na toto téma a přitom popřemýšlet, co by mohlo chybět.
Stránky o vegetariánské stravě: Vegetariánství
Ahoj


Díky všem za odpovědi, ty stránky jsem si pročetla, opravdu spousta užitečných informací. B12 jsem si koupila, tablety po 100 mikrogramech, uvádí tam dávkování jednu tabletu denně, ale to mi připadá moc, stačí když si ji zobnu jednou za pár dní nebo se je třeba aspoň pokusím rozčtvrtit? Může se člověk B12 předávkovat?


Nemůže.


Můj příspěvek: Také si myslím, že s vitamínem B12 se člověk nemůže předávkovat, to by se muselo projevit u některých masožravců, kteří jí maso několikrát denně.
Každopádně je ale zbytečné jíst ho více, než je třeba.

vegetariánství | kuchařské recepty | tempeh | seitan | žampionová čína | čaj

Yin.cz © 2007 serafX