Banner
Jídelní hůlky schopné rozpoznat nekvalitní olej chrání strávníky i životní prostředí.

Poupravit pár nepřesností

Poupravit pár nepřesností

Předešlé: věřící z ateistické rodiny

Dovol mi poupravit pár nepřesností.
Atheisté (a pozor, zdaleka ne jenom oni) sice tvrdí, že pavědy a šarlatánství nefungují, ale je důležité si uvědomit, proč něco takového tvrdí. Je to proto, že nikdo ještě neprokázal, že fungují (i když, jak si správně podotknul to vědecky zkoumatelné a prokazatelné je)! A to, že tobě se zdá, že fungují má zhruba takovou váhu, jako když se ti zdá, že ta kartářka ti skvěle vyložila osud.
Dále by bylo vhodné doplnit, že TVÉ atheistické přesvědčení dostávalo šrámy, ne atheismus jako celek. Opět se zde dopouštíš stejného zobecňování, jaké jsi dělal, už když jsem tě potkal poprvé. Snažíš se vztahovat tvrzení a přesvědčení jednoho atheisty na ostatní. To i u věřících (u kterých to tedy provádíš také) funguje jen omezeně, ale u nevěřících už je to naprosto mimo.
Pokud je podle nějaké definice buddhista atheistou, tak je to špatná definice. Stejně tak definice, co by přisuzovaly status atheisty někomu, kdo věří na horoskopy či akupunkturu, jsou poměrně nedůsledné.
Dále je chybné vymezovat atheismus vůči křesťanství.
A nakonec bych rád věděl, kteří z křesťanů pojímají křesťanství "bez dogmat"(jelikož to mi přijde jako obrovský oxymoron).
PS: Pokud se snažíš zjistit něco o nějaké názorové skupině (nebo i mnoha jiných věcech) zde, pak se vůbec nemůžeš divit tomu, že tě zklamala. Tady zklame snad úplně všechno.


Můj příspěvek: Děkuji za názor.

Yin.cz © 2007 serafX