Banner
Přezdívky vozů Mercedes-Benz střední třídy

Životnost techniky

Diskuse na téma životnosti techniky při mezihvězdných cestách.

Životnost techniky

Životnost techniky.
Dobře, ta konzumní má životnost několika let, parní stroje desítky let a kamenné jemné skulptury stovky a hrubé skulptury (Stonehenge) tisíce let.
Jak dlouho by fungovala technika vesmírného vehiklu?
Jak vidíš, jsem skeptik.
Miluji SciFi a rád cestuji Mléčnou drahou a navštěvuji zvláštní světy se zvláštními civilizacemi - tisícinásobnou rychlostí světla ... jako si rád čtu pohádky a detektívky (když má člověk potřebu dát oddechnout odborností zatíženou mysl :-)) )


No, předpokládám, že by při tomto projektu nebyla použita elektronika Made in China a potraviny Made in Poland ale spíše kvalita Made in Germany a lepší ;-)


Když navštívil Perry Rhodan se svými kolegy Mars a našel tam základnu Arkonidů, opuštěnou před několika desítkami tisíců let, tak fungovalo vše na jedničku, ve skříních byl slyšet veselý klapot relátek a děrné štítky komunikovaly s obřím "mozkem" pevnosti. Akorát humanoidní roboti měli poloscvrklý, zčernalý a popraskaný plastový obličej.


Jj, tomu se říká kvalita. Kupříkladu staré Mercedesy byly schopny najet milion kilometrů. Tak to vypadá, když se spojí kvalitní práce techniků při vývoji výrobku s kvalitní prací kvalifikovaných dělníků při výrobě a použitím kvalitního materiálu, ze kterého je výrobek vyroben.

A nyní si představ, jakou životnost podle těchto principů vyrobený stroj získá, když se zkombinují se sebeopravnými mechanismy.

Yin.cz © 2007 serafX