Banner
Dobří lidé

Opravdu slušný člověk?

Diskuse na téma zesměšňování.

Opravdu slušný člověk?

Rafael: Opravdu slušný člověk?
Tady se ale pohanství příliš neužije a nechytá. Stále se zde omílají záležitosti budhismu a judaismu nebo obřezance na kříži.

Nejsem kabalista, abych chápal Starý zákon. Čtení Nového mne poměrně mučí.

Udělal jsem si z křesťanství několikrát legraci, ale pravda je taková, že může být velmi inspirující, a to kupříkladu při psaní veršů, kde zpět v čase působí porušení přikázání nebo desekrace velmi působivě. Jsem jasný pohan, ale opravdu bych chtěl znát skutečné tajemství Krista.

Vy, křesťané, byste se měli smířit s něčím takovým, jako je umění a kultura, kde je zesměšňován nebo przněn Kristus. Jde (znovu opakuji) o umělecké vyjádření!!! Nežijeme ve středověku a není důvod videoklipy nebo odkazy na filmy mazat. Křesťané uráželi ďábla 2000 let!


Milan Rostejnsky: nu,nu! nevím zda ďábla,či původní kulty...ale je to pravda.


Moje odpověď: Nevím, co na tom filmu bylo, byl smazán dříve, než jsem ho stačil shlédnout, ale proč zesměšňovat a prznit Krista za něco, co prováděli a provádějí různí "vejlupkové" dlouho po jeho smrti.

Je to jako zesměšňovat psa žijícího na začátku dvacátého století za to, že jeho prapraprapraprapotomek včera kousnul mého strýčka.

Další diskuse:

Silmarillion - diskuse o knize.
Maso se nedá zbavit krve zcela beze zbytku.
Výměna baterie do auta - praktické rady.
Vítr a vlajka na stožáru poletovala.
Dáma se závojem a rozhovor o magii.
Vlastnosti připisované bohům
Nedělejte si iluzi o politicích

Yin.cz © 2007 serafX