Banner
Muzeum hodinek Patek Philippe

Proboha! / Religulous

Diskuse na téma filmu Proboha!

Proboha! / Religulous

Milan Rostensky: film Proboha! / Religulous
Larry Charles (režisér filmu Borat) a slavný politický komentátor a komik Bill Maher, který se nikterak netají svým názorem, že náboženství je porucha myšlení a brání lidem používat selský rozum, spojili své síly a natočili dokument Religulous (spojení slov religion-náboženství a ridiculous-směšný), v kterém navštěvují slavné náboženské destinace, vedou rozhovory s věřícími z různých náboženských skupin a snaží se formou satiry dokázat, že organizované náboženství je zdraví a mozku především smrtelně škodlivé. Na paškál si berou ty nejzvláštnější přívržence mnoha podob muslimské, židovské či křesťanské víry. Navštíví kapli na parkovišti pro řidiče kamionů, muzeum kreacionismu ukazující společný život dinosaurů a lidí před 5000 lety či rodinný zábavní park "Svatá země" na Floridě.
zdroj: dokumentární.tv


Můj příspěvek: Ono zmíněné muzeum kreacionismu zní jako skutečně kuriozní atrakce.


Milan Rostensky: ten film je masakr,ten týpek si fanatiky fakt dává :-))


Můj příspěvek: Jojky, teď jsem to video otevřel a ono je to v češtině. To je výborné, zatím jsem vždy narazil jen na anglickou verzi a to mne po chvíli znechutilo.

A hele, dozvěděl jsem se, že sodomií myslí křesťané homosexuály, vždy jsem myslel, že si pod tímto označením představují sex se zvířaty :-)


JeffreyM: Ano, to je častý případ "znalců" (ted to neber osobně ani urážlivě) křesťanství - my víme (ve skutečnosti si myslí), že křesťanství učí to a to a že je to tak a tak. Ve skutečnosti to tak není, ale toho bohdá nebude, aby "znalec" křesťanství přijal něco od křesťana. Takže nutně setrvá ve své chybě..a možná, možná jen po čase sám v tichosti zjistí, že to tak, jak myslel ("věděl") opravdu není:-))


Jestli si oni "znalci" nedělají představu o křesťanství podle projevů jeho přívrženců.


Milan Rostejnsky: je zcela jasné, že katolická církev na podobné nesmysly nevěří - poznáš to z rozhovoru s tím knězem ve Vatikánu (zcela otevřeně nazval věřejné produkce papeže jako one man show) a pak s tím knězem-astronomem...nicméně je jim po vůli,když lidé magoří z víry- jsou lépe ovladatelní co se křesťanů v Americe týká- to je klasický příklad náboženského fanatismu,kdy jsou biblické mýty brány doslova a na křesťanských dogmatech jsou vystavěny křesťanské sekty typu Mormoni, Svědkové Jehovovy,Adventisti apod.


Moje odpověď: Jj, ale to je ještě horší a opovrženíhodnější případ.

Když někdo nesmyslům v tomto pojetí víry věří, je to fanatik či blázen (případně obojí), ale alespoň nelže a říká, co si myslí. Ti kněží jsou jen slamění psi.

Yin.cz © 2007 serafX