Banner
Parní stroj

Parní stroj

Diskuse na téma parní stroj a vylepšování techniky.

Parní stroj

Mno - parní stroj se za tu dobu také moc nevylepšil, všechny pokusy ho udržet při "životě" se nevydařily.

No a motor s vnitřním spalováním? Za posledních sto let se na principu nezměnilo nic a co se týče účinnosti, nepočítám li motory se splynovači (karburátory), tak ta neudělala zrovna kvantový skok. V šedesátých letech byla řeč o keramických pístech a válcích ... To co prožíváme jsou pouze vylepšení staré techniky.

A to platí i pro elektrické motory. Supravodivost nebo navýšení magnetického toku - pořád jaksi jen marginální záležitost. Hranice, asi jako je skleněná tabule okna pro mouchu. Ta si také může říkat, že mouchy za tisíc let najdou možnost, jak tím sklem proletět.

Já si myslím, že co se týče techniky kolem energie, tak bude mít lidstvo aspoň sto let plné ruce práce uspokojivě pokrýt potřebu lidí. A také populační exploze, klima a jiné problémky.

Co se týče reaktivních pohonů pro vesmírné lety - co si budem namlouvat, dokad se nevyřeší problém jak získat energii z fůze jader v "kapesním" reaktoru, tak jsou nereálné.
A doba cestování? sto let na cestu k nejbližší hvězdě tam a sto nazpět - dvě stě let v temnotě, před televizí se stokrát ohranými filmy, nebo v nějaké hybernaci? Nedovedu si představit, že by se někdo k něčemu takovému propůjčil.

Takže mašina vybavená inteligencí srovnatelnou s tou lidskou? A když bude mít lidskou inteligenci, bude na ni spoleh jako na lidi? :-))


Člověče, nic ve zlém, ale když čtu tvůj článek, přijde mi na mysl kromaňonec sedící před chatrčí, dívající se na pazourek a prohlašující, že se za posledních deset tisíc let se při jeho opracovávání nic podstatného mezměnilo a proto není důvod se domnívat, že by někdy mohla přijít technologie, která by mohla používání pazourkových nástrojů nahradit.

Yin.cz © 2007 serafX