Banner
Litý koláč s ovocem recept

Jaké druhy ovoce mám koupit

Diskuse na téma jaké druhy ovoce mám koupit pro návštěvu.

Jaké druhy ovoce mám koupit

Tak soudruzi, termín návštěvy mých přátel vegetariánů se blíží (11. 2. 1985) a ješte jste mi neporadili, jaké druhy ovoce v socialistickém supermarketu jim mám na švédské stoly koupit (viděl bych to alespoň na třicet druhů).

Najde se mezi příznivci komunismu alespoň jeden, který mi bude schopen doporučit vhodné druhy ovoce z nabídky běžného obchodu na sídlišti osmdesátých let?

Nějaké výrobky z tofu by také nebyly k zahození.


O jaký cizokrajný druhy máš zájem a kolik kilo jich chceš, při platu 10 tisíc, nájmu za 7 tisíc a dalších poplatcích, který se ti třikrát do roka zvyšujou?

Myslim, že 3/4 národa, kterej nedosahuje průměrnýho platu, ti na kdejakej sajrajt z Asie kašle.


Padlosi, když pominu, že používáš logický klam a uhýbáš od tématu, skutečnost, že existují lidé, kteří mají měsíční příjem 10 000 Kč neznamená, že většina lidí je finančně někde trochu jinde. Ostatně, když vezmeme v úvahu pětinásobný růst cen od roku 1989, je situace člověka s měsíčním příjmem 10 000 Kč stejná, jako s v roce 1989 obvyklým 2000 Kčs (přičemž v té době existovali i zaměstnanci s platem 1500 a nižším).

A mimochodem, také jsi zatím nebyl schopen odpovědět na položenou otázku a poradit mi, jaké druhy ovoce z bohatého výběru v socialistickém supermarketu (správně jsi pochopil, že mám zájem především o tropické druhy ovoce) mám koupit.


Banán, pomeranč,mandarinka,grapefruit, ananas, kokos,buráky by ti nestačily? Mě ano, kdybych si je mohla dovolit koupit vždy, když chci, a ne tehdy, kdy na to mám. A říká se, že ovoce a zelenina, která se pěstuje v dané zemi je pro obyvatale lepší, nežli ta, co se dováží.


Můžeš připsat ještě citron a jablko. A škrtnout ananas a banány, povšimni si datumu, kdy návštěvu pořádám, není to před Vánoci.

A kokos pozměnit na kokosovou moučku, ta k dostání většinou byla. Kokos v některých letech před Vánoci.

Avšak stadardem je při podobných akcích alespoň třicet druhů (naprosté minimum ;-) )

Yin.cz © 2007 serafX