Banner
Práce

Světové války USA nezačaly ani nevyprovokovaly

Diskuse na téma světové války USA nezačaly ani nevyprovokovaly.

Světové války USA nezačaly ani nevyprovokovaly

Předchozí diskuse: Co získaly USA světovými válkami

Světové války USA nezačaly ani nevyprovokovaly. Naopak, zemím na západ od našich hranic pomohly, aby se z nich nestaly ani nacistické, ani komunistické diktatury.


To vás učí ve škole?


Jojo, je to tak. Kdo začal WWI? Nepletu li se tak Rakousko a Německo. WWII, začalo v Evropě Německo, s vydatnou pomocí a podporou CCCP, které mu dodávalo suroviny a se kterým se Němci například dělili o Polsko. V Tichomoří začalo válku Japonsko.


přestože vůči Stalinovi mam celkem odmítavé stanovisko, tak v tomto ojedinělém případě se ho musím zastat. Válka nebyla v jeho zájmu a proto se všemožně snažil jí zabránit např. vstoupil do společnosti národů (Německo a Itálie vystoupili), uzavřel spojeneckou smlouvu s náma a Francií atd. Po Mnichovu Francii a Anglii opakovaně nabízel spojenectví, výsledkem bylo, že těsně před podepsáním takzvaného paktu ribntrop-molotov, vyslaly vlády Fr+A delegaci bez pravomocí cokoliv podepsat "nejrychleším" parníkem. Naopak posílaly nabídky Hilerovi návrhy útoku na sověty. Toho využil Hitler a poslal do Moskvy ribentropa letadlem a podepsali co podepsali. Jen tak pro zajímavost v době kdy hitler zaútočil na Polsko a Francie mu zpětně vyhlásila válku, tak v té době francouzi v okupované sýrii mohutně budovali velká vojenská letiště a většina francouzkých dálkových bombardérů zde byla tou dobou rozmístněna. To si stalin nemohl vysvětlovat nijak jinak (co tam asi chtěli bombardovat) než, že jejich úkolem je bombardovat ropné věže v Baku - rozhodující zdroj ropy sovětů. Neodpustím si přecijenom jedno píchnutí do stalina, při projednávání té smlouvy vůbec nepadl požadavek propuštění zatknutých komunistů v koncentrácích tedy. hl německých, rakouských a ani našich.
Pokračování: Brzká válka nebyla v jeho zájmu

Yin.cz © 2007 serafX