Banner
Fable: The Lost Chapters patří mezi RPG hry.

Pes, medvěd a trpasličí kůň

Diskuse na téma může vzniknou pes veliký jako kůň? Anebo kůň veliký jako pes?

Pes, medvěd a trpasličí kůň

Přízrak řeky Kongo II
Vznik různých forem jednoho druhu ryb podle hloubky nebo rychlosti toku řeky není žádný důvod jako důkaz pravdivosti evoluce. U každého druhu existuje genetická variabilita - na to většina výkladců evoluce zapomíná. Každý druh má různou genetickou variabilitu, lidé např. ji mají úzkou, zatímco vlci a z nich vyšlechtění psi ji mají širokou. Existují nejrůznější plemena psů, malá, velká, chlupatá, holá, se sraženým čumákem a podobně. Vlci mají prostě v genech tuto širokou škálu možností. Ale nikdy, opakuji, nikdy se nepodaří vypěstovat psa, který by chodil kálet na stejné místo jako kočka, nebo vypěstovat psa velkého jako, řekněme kůň - protože to prostě v genech nemají. Až ze Země zmizí človět, všechny tyto rasy se za 10 nebo 20 tisíc let unifikují do podoby vlka ze kterého vyšli.
Jinak doporučuji si přečíst časopis Vesmír z léta 2010, kde se zkoumají sousední, různě vypadající druhy slavíků a ač se zdá, že se jedná o různé druhy podle vzhledu, geneticky jsou naprosto totožní.
Vývojová teorie je prostě jen teorie se spoustou slabin a problémů a kdo ji nekriticky věří, je stejné jako by věřil v existenci Červené Karkulky.


Klidně je možné vypěstovat psa šplhajícího po stromech, akorát že nebude prohlášen psem, nýbrž jiným druhem.
Druh totiž není nic objektivně daného. Je to lidmi vymyšlená kategorie.
Co se rybiček v Kongu týče, stejný jev (vývoj nových druhů z původně jednoho druhu díky izolaci jednotlivých kolonií) je možno pozorovat třeba na havajských ostrovech u hmyzu.


Morfologie a vlastnosti tvora jsou zajisté závislé na genetické informaci a bio-diverzita je daná jak vlivem prenatálního vývoje a tedy aktivaci, nebo neaktivaci některých genů, tak získanými a po předcích děděnými vlastnostmi. Je to tak správně?
Ostatně v kriminalistice používaná identifikace subjektu pomocí genetické analýzy vypovídá o rozmanitosti genetické diverzity jediného druhu - Homo Sapiens.
Já vím, že věda teprv luští funkce genů a jejich klíčů (vypínačů), ví se už hodně, ale neví se, jestli je to teprv 1%, 10%, nebo 50% faktů.
Změny v genech - existuje jakási zákonitost, že po určitém (ne přesném) počtu generací dojde nezávisle na prostředí v kterém se populace nachází ke větší genetické odchylce (diverzitě). No a teď je na Evoluci, aby rozhodla, jestli je tato změna v genech výhodná, nebo nevýhodná a vede k rozšíření, nebo vyhynutí druhu (v daném životnm prostředí).
Kdysi jsem shléd jakýsi přírodovědecký film o vývoji života v jednom Africkém jezeře, myslím že šlo o Viktoriino jezero. No a tam biologové identifikovali několik druhů ryb, které se vyvinuly z původního druhu před izolací dotyčného jezera.
Kreacionisti jaksi přehlížejí fakt, že Země a její bio-sféra je podstatně starší, než oněch 6000 roků, které udávají milovníci bible. Zřejmě jim činí potíž akceptovat ony časové dimenze nutné pro vývoj druhů. Kdesi jsem čet, že nejen Methuzalém, ale i spousta jiných (Adam třeba, Noe snad také) žili tisíce let a že jen tak lze vůbec akceptovat stáří Země větší než tři-čtyři tisíce let.


Můj příspěvek: Když se nebudeme dívat pouze na současnost, ale nahlédneme také do minulosti, mají pes a medvěd stejného předka. Medvěd se velikostí s koněm srovnávat může.

Jde to i obráceně, kůň veliký jako pes: americký miniaturní kůň.

téma

Další diskuse:

Tofu s mořskou řasou patří mezi moje oblíbené pochoutky.
Citáty z úst soudruha Stalina
Jing a jang černá a bílá - jeden s druhým spojeni.
Ivetka a hora je film o mariánském zjevení.
Přestat vzývat bohy a jaký by to mělo vliv na jejich existenci.
Nesmrtelnost - diskuse na téma nesmrtelnost.

Yin.cz © 2007 serafX