Banner
Fable: The Lost Chapters patří mezi RPG hry.

Zimbabwe

Diskuse na téma rasismus, zemědělství v Zimbabwe a komunistické úspěchy.

Zimbabwe

Růžové brýle stále v módě
Pavle, vzhledem k tomu, že se zvířata chrání před vyhynutím a lidé ne, jediná cesta je zabrat farmy rozdané kolonizátory a tam postavit průmysl.
První stát který to zkusil bylo Zimbabve, přečti si, co se píše o zimbabském diktátorovi! Tak, je špatné chtít, aby půdu vlastnili lidé, kteří na území vždy žili a potomci Angličanů se odstěhovali do Anglie? Tu půdu jim dali přece zástupci anglické vlády.
Nemá cenu komentovat každý humanistický blud,jejichž koncetrace je obvzláště na této stránce astronomicky vysoká.Ovšem tato zmínka o Zimbabwe je vrchol.
Právě na tomto,kdysi bohatém státu,je velmi dobře vidět,kde je pravda.Dokud půdu vlastnili bílý farmáři,kteří na ní uměli hospodařit a zemědělství rozuměli,v zemi vládl na africké poměry téměř blahobyt.Poté,co byli vyhnáni,někteří dokonce zavražděni a půda rozdána černošským bezzemkům,nemohlo to dopadnout jinak,jak je dnes k vidění.Hyperinflace v řádech stamilionů,bída a hladomor-logické důsledky toho,že hospodářství řídí diletanti,líní jak vši,kteří hospodařit nikdy neuměli.Jediné,co umí je přivádět na svět další a další hladové krky.Zas tolik by to nevadilo,ať si vládnou sobě,když chtějí.Ale to,že se tam věčně a bez výsledku sypou miliardy eur,které by mohly a hlavně měly vyřešit především naše,evropské problémy,tak už vadí silně.A neváhám to nazvat zločinem.
Takto dopadla země,kdysi nazývaná Obilnicí Afriky...


Moje odpověď: Komunistická ekonomie, na Ukrajině (jedna z oblastí s nejúrodnější půdou na světě) nastal po podobném zestátnění zemědělců hladomor, v Číně byl výsledkem realizace "geniálního" plánu soudruha Mao Ce-tunga nazvaného Velký skok do komunismu v druhém roce (v prvním ne díky mimořádně příznivému počasí) také hladomor. Tak to dopadne, když se věci dělají pravým opakem cesty Tao.
Zda jsou černí, bílí nebo žlutí namá na výsledek takového pokusu žádný vliv.


V uvedených příkladech byla na vině obludná blbost komunistů.


Moje odpověď: A to, k jaké rase zmínění komunisté patřili nemělo na výsledek sociálního experimentu žádný vliv.

Yin.cz © 2007 serafX