Banner
Fable: The Lost Chapters patří mezi RPG hry.

vyvážit přetížený mužský princip

Diskuse na téma mariánský kult, mužský a ženský princip a jinové kulty v Evropě a Asii.

vyvážit přetížený mužský princip

rovnováha jin jang a Panna Maria

Marianský kult sem nikdy nijak nechápal. Taková jakási zbytečná klička-aspoň tak to vnímám. Ale není to s Ježíšem podobné?
M: Církev potřebovala nahradit kulty efezské Artemidy,maloasijské Kybelé,Velké Matky,eleusínské Deméter,egyptské Isidy atd. To je důvod vzniku mariánského kultu.


Můj příspěvek: Pak je zde otázka, proč existuje ve stejné podobě i mimo křesťanství. Její kulty v různých částech světa mohly vzniknout po kontaktu s ní - v křesťanství mariánská zjevení, ale je možné ji přivolat i jiným způsobem. Zatím jsem zkoumal Kuan Jin a Pannu Marii.


No po tvém příspěvku níže to chápu, jako přirozenou potřebu vyvážit přetížený mužský princip. Ta potřeba vnímat v přírodě vedle mužského prvku i prvek ženský je prostě v nás (dualita) a projeví se i přes veškeré zákazy. Takže i kdyby se Josefovi podařilo Marianský kult ušlapat, projeví se v podobě jiné, nebo prostě zůstane v ilegalitě.


Ano.
V Asijských zemích spolu žijí příznivci Kuan Jin, Amidy, Nefritového císaře, Konfucia, Amaterasu Ómikami, smějícího se buddhy Pudaie, Si-wang-mu... a nikdo nikoho nezašlapává.
Je lepší napít se čaje, než někoho ušlapávat.

víra | kuchařské recepty | téma

Yin.cz © 2007 serafX