Banner
Fable: The Lost Chapters patří mezi RPG hry.

Morihei Ueshiba

Diskuse na téma Morihei Ueshiba mistr Aikido.

Morihei Ueshiba

Jen pro pobavení
Malý Morihei Ueshiba:


A když Morihei zestárl,stal se z něj čaroděj:


Jeho žáci si prý byli jistí tím,že tak rychle nemohl přijít za jejich záda,že se tam musel ocitnout,vůbec si byli jisti,že snad pobral všechny známé sidhy.Hlavně jeho úsilí jak je vidět je značné.

Dva příběhy : Jeden mnich se rozhodl pro meditaci v ústraní. Uprostřed snažení se mu v noci zjevil velký bódhisattva a řekl: "Jsi velký mnich. Máš zvláštní sílu. Zítra musíš jít k nedalekému srázu. Pouze věř. Důvěřuj. Když skočíš, budeš schopen létat". Příštího rána mnich šel nad sráz, skočil a zabil se.

Jednou, když jiní mniši v chrámu praktikovali, vařil jeden z nich rýži ve velkém hrnci. Tehdy se mu v páře zjevil velký bódhisattva a řekl: "Jsi velký mnich. Máš zvláštní sílu." Když to mnich uslyšel popadl velkou sběračku na míchání rýže, praštil zjevení a křičel: "Proč špiníš mnichům polévku?" Později se stal velkým zenovým mistrem.


to je dobréé :-))


O Uešibovi koluje mnoho legend.Prý dokázal srazit svého oponenta pouhým výkřikem nebo jej položit na zem pouhým pohybem bez jediného doteku. Studenti jej mohli napadat kdykoli,on je prý však většinou upozornil,ať jej nenapadají,neboť cítí,že se o to právě chtějí pokusit.
Mnoho jeho žáků vzpomíná na to,že jej nebyli sto zasáhnout mečem,ačkoli byli o mnoho let mladší a v kondici.
"Ti,kdož mají pokřivené myšlení,Ti,v jejichž mysli je spor, jsou již od počátku poraženi.Aikido ničemu neodporuje,proto jej nelze porazit." Morihei Ueshiba.


si nepamatuju,ale pak byl ještě jeden slavnej mistr chikungu, ten zase "spal" se svou holí a studentům řekl,že na jeho místo pujde ten co mu tu hůl sebere...to musela být sranda.....jeden se prý k posteli přiblížil,ale nedokázal s tou holí ani pohnout....


o,to znám :-D


To je opravdu sranda- viděl jsem video jak na ňáké akci vyzve publikum na boj. Přihlásil se mladej thai boxer amatér- dal mu jedno a bylo po dědovi. Sbírali ho tam a krev taky trošku byla. Takže tyhle jeho schopnosti nejsou plošný :) ale vypadá to hezky.


zapomeň...


Abych to upřesnil- asi to nebyl on, ale byl to ňákej vele mistr jemu dost podobnej a sekýroval tam haldy svejch žáků aniž by se jich doknul docela hrubě. Ale od člověka z pléna dostal jedno dělo a museli ho sbírat- prostě byl vůči těm energetickejm výpadům imuní.
Ale jinak samozřejmě respekt. Je to úžasný, ale v MMA se s tim nesetkáte.


btw žádný fullkontakt,natož pak muay thai prostě nedokáže záměrně porazit někoho,kdo má 10.dan aikida:


Tomu se nedá věřit,že by ho opravdu někdo porazil,leda,že by chtěl....už si nepamatuju jeho životopis,ale všude kde byl si našel toho nejlepšího mistra nějakého bojového umění a až teprv po tom co pochopil vzniklo aikido.....

ai harmonie
ki energie
dó cesta


správně...znáš ten příběh,jak ho chtěli uzastřelit a sotvaže vystřelili,následovala spousta dýmu,který když se rozplynul,Morihei od popravčího kůlu zmizel a chechtal se popravčí četě jí za zády? nakonec našli nějakého lovce medvědů z Hokkaida,který se uvolil,že ho zastřelí- ale s lukem a šípy.Sotvaže nastoupil k exekuci,Morihei na něho údajně zavolal: "Dost srandy,teď už jsem opravdu mrtev,aniž bys musel natáhnout tětivu." Lovec pochopil a odmítl ho zabít,a Morihei si tak vysloužil milost....nevím jestli je to legenda,nebo se to vážně stalo


:-Dto je dobrý :-D
chudák lovec medvědů :-D :-D

kuchařské recepty | téma

Yin.cz © 2007 serafX