Banner
Čína
Japonsko
Haiku

Mně nevadí vědci

Diskuse na téma rytíři Jedi, Hvězdné války a vědci.

Mně nevadí vědci

Vy se tu hádáte jak italové na trhu
Tak jak je to vlastně s těma bytostma údajně neexistujícíma. Existujou nebo neexistujou.


Určitě existujou. Taky jsem zkoušel to vyvolání a povedlo se.


Jaký jsi použil postup?


Zrcadlo podobně jako u Durra v Experimentální démonologii, jen s rozdíly že jsem nepoužil černé tvarované jako Durr, ale obyčejné za třicet korun z obchodu a že jsem nevyvolával démona, ale bohyni Kirké, jak o ní je v řeckých mýtech. Zrcaldo jsem používal stále stejné, po použití jsem je zabalil do čisté uterky a schoval. Zrcadlo je v tomhle případě stejně pouze pomůcka ke koncentraci myšlenek.
Je k tomu potřeba trpělivost. Trvalo mi to skoro dva měsíce každodenního úsilí než se viditelně projevila.


pochybuju, že to byla opravdu řecká bohyně :-D asi si půjdu koupit zrcátko a zkusim taky někoho zábavnýho.


můj osobní názor je že žádné z řeckých ani jinných božstev by nemělo potřebu se snižovat ke zjevení v zrcadle ikdyž v minulosti tomu tak již několikrát bylo. ale pokud vím většinou se zhmotnují vedle vyvolávajícího pokud sami chtějí nebo mají dostatečný důvod;-)určitě ale nemají čas lítat tam a sem jaksi zrovna kdo namane:-)


jo přesně to si myslím..ale také si myslím, že je divné vyvolat bytost, kterou si sami lidé vymysleli..lze je snad vytvořit pouhou soustředěnou myšlenkou většího počtu lidí? odkud se všechny tyto bohové tedy berou?


Zajímalo by mne, jak vy tak přesně do podrobností víte co si lidé vymysleli a co existuje či neexistuje pane Vševěde. :-)


no je to zřejmé z historie..řekli si ha..blesk z nebe..zato může asi bůh tenhle..jednou jim napadli škůdci úrodu a oni hned..za to může bohyně tahleta, protože sme udělali něco špatného..a tak to šlo dál až to bylo mnohem komplexnější a zrodilo se plno bohů, kteří byli spíše symbol dané vlastnosti, než bytosti opravdové..dodnes se jejich symboly používají, ale lidé už jsou tak chytří, že to vědí..vědí, že je jednodušší pole ochránit chemií, než aby dávali oběti bohům..prostě si myslím, že věřit na postavy z řeckých bájí a potom je ještě vyvolávat je trošku divné.


Takže pouhá fšechno vysvětlující filosofie, bez jakékoliv vědecké opory - tedy bez jakýchkoliv vědeckých důkazů.
Jestliže se tu někdo stále ohání vědou, :-D měl by také uvést nějaký jasný VĚDECKÝ důkaz pro neexistenci takových bytostí. :-D Jinak je to pouze řečeno slovy právníka -"Tvrzení proti tvrzení" :-))


jasně, nemůžu vědecky ověřit neexistenci, kdyby jo, měli by náboženství problém..naštěstí pro vás a i celý svět tohle nejde dokázat vědecky..ale když se jistýma vědama zabýváte, tak mnohé pochopíte (i když ohledně bohů vám stačí dějepis na základní škole a přečtení bájí a pověstí)..jasně za chvíli tu můžete tvrdit, že máte doma inteligentní mluvící plínku a ostatním nezbude než věřit.


Tak to bych měl takový malý dotaz. Prosil bych konkrétní kapitoly z učebnic dějepisu a knihu bájí a pověstí kde je jakýmkoliv způsobem jasně dokázáno že takové bytosti jsou lidské výmysly. Ale ne učebnici dialektického materialismu a vědeckého ateismu, na komunistický bláboly nejsem zvědavej.


takové knihy neznám..komunistický bláboly nečtu..konkrétní kapitoly..to těžko řeknu, když ty učebnice nějakou chvíli už nemám:D ale určitě tam bude toho plno od začátku do konce..všude je hned na začátku o tom, jak si lidé ty bohy vymýšleli, protože neměli dost znalostí o fungování světa..a z těch bájí a pověstí je to jasné, když se nad tim zamyslíš..většinou z nich spíš plyne morální ponaučení a bohové jsou spíše jen zástupci jednotlivých vlastností člověka.


Když jsme u oněch výmyslů. Dejme tomu že si mohli zbožnit třeba bouři nebo lásku. Ale když už tady byla zmínka o démonech, kvůli ní i tato ostrá debat, uvedl bych příklad démonky na středním východě známé pod jménem Lilith.
Podle talmudu a pověstí židů první žena Adamova v ráji před Evou, měla s ním :"třpytné syny a zářivé dcery" ale pak se s ním pohádala, odešla od něj a proměnila se v nočního démona. Židé se jí tak bojí že nepožívají jméno Lilith, ale říkají První Eva. V Babylonii věřili že jde o nočního démona z východních pouští. V Tibetu věří v Brag sin mo, nočního démona z východních pouští, tvrdí že je ženou prvního člověka a matkou lidstva. Takže stejná démonická bytost, známá ve dvou od sbe odlehlých oblastech pod dvěma různými jmény, které nemá nic společného s živly, láskou ...


i když jsou to místa odlehlá, nelze tvrdit, že nepocházejí ze stejného mýtu..lidé si vždycky rádi předávali příběhy..tím více o těch bytostech zlých..ano tito nemají asi nic společného s živly nebo podobně..ale mají zase společnou věc a to je noc..noc byla pro lidi dříve celkem děsivá, když neměli tolik světla..ono dneska když vám zasne celá ulice v centru, tak se taky docela bojim i bez lilith :-D ale zpátky k problému..když už se bavíme o prvním člověku..takže vy vlastně popíráte evoluční teorii je to tak? že člověka stvořilo něco..neříkám, že darwinismus je úplná pravda..ale tahle teorie je asi tak stejná, jako když tvrdíte dítěti, že ho odnikud přinesl čáp :-) prostě si lidi zase nedokázali představit jak vznikli..proto první člověk..to, že jí pak přisoudili špatné vlastnosti, to se mohlo stát až potom..a dokonce nezávisle na tom v jaké části světa to bylo.


1/Buddhismus narozdíl od křesťanství nepopírá evoluci a v Tibetu pokud je mi známé je buddhismus.
2/Shodují se i popisy.....
Ale jinak, jsem pouze uvedl příklad - jedn z mnoha, našlo by se podobných mnohem víc, kdy se jedná o popisy shodných "nadpřirozených" (píšu v uvozovkách protože třeba tibetský buddhismus to pokládá za naprosto přirozené) bytostí z různých dob a různých částí světa.


jasně, rozumim tomu o co ti šlo ;-) i tak mi to ale moc nepřijde jako důkaz existence..no nevadí, ono to dokázat nebo vyvrátit prostě nejde..asi si nějaký taky vymyslim a přinutim pár lidí věřit..to je vždycky dobrá zábava.


Samo, lidičkové jsou schopní uvěřit jakýkoliv ptákovině. Najdou se i tací co uctívají "vesmírnou sílu" a rytíře Jedi z hvězdných válek. :-) To ale nic nemění na skutečnosti, že se najdou i předměti chtějící aby lidé nevěřili na nic než na co si mohou obrazně řečeno "sáhnout". :-) A aby se nezajímali o nic, než co jim předhodí indivuda pasující se na fševědoucí a fšeznající "vědce". :-D


jasně no..vesmírná síla a jedi..co když někdo za tisíc let najde naše knížky a filmy o hvězdných válkách..bude tomu taky věřit (možná proto se tam už teď dává varování, že všechny postavy jsou vymyšlené bla bla..) :-D tak jasně asi se na takový věci věřit nepřestane, i když bych čekal, že lidi prostě už budou dneska trochu s myšlením dál..jinak proč vám tak vadí vědci? trochu uznání projevte taky ne:D nebýt nich, tak to tady máte na světě těžší :-)) asi zase půjdu prudit spíše na diskuze o upírech a dracích :-D


Mně nevadí vědci. Mě vadí "vědci", myšleno lidé kteří si o sobě myslí že spapali hovínko krále Šalamouna a že to co oni neuznávají to neexistuje a zapomínají přitom, že totéž si o sobě mysleli i "vědci" slavné pařížské Sorbony 19 století kteří a jim podobná individua která s naprosto vážnou tváří tvrdila že kameny (Meteory) nemohou padat s nebe, že kulové blesky jsou vlastně fosforeskující sovy přebývající v dutïnách ztrouchnivělých stromů, že nemůže létat stroj těžší vzduchu, že vlak nemůže jet rychleji než 30 km za hodinu, jinak by v nměm fšichni zahynuli a že je možno zrušit vědecký výzkum protože fšechno už bylo objeveno. :-D


Můj příspěvek: Batole, bereš mi slova z úst ;-)


téma

Další diskuse:

Černá díra je objekt relativně malých rozměrů.
Dáma se závojem
Buddhismus existenci bohů nepopírá, učení funguje stejně dobře s nimi i bez nich.
Chrámové rituály

Yin.cz © 2007 serafX