Banner
Fable: The Lost Chapters patří mezi RPG hry.

Divím se naivům

Diskuse na téma církev, skeptici a naivové.

Divím se naivům

Milan - Vatikán kryje vrahy:
Kněz, který ve Rwandě spolupracoval při vraždění, působí tajně v Itálii
Otec Emmanuel Uwayezu, který během genocidy ve Rwandě v roce 1994 spolupracoval při vraždění svých tutsijských studentů, působí pod pozměněným jménem na faře v Empoli u Florencie. Informoval o tom britský nedělník The Sunday Times, který v Itálii dříve objevil jiného rwandského katolického kněze, jenž nechal zmasakrovat své farníky. Podle listu se znovu ocitl pod tlakem Vatikán, který v prvním případě kněze vehementně bránil.

Podle deníku už Rwanda připravuje mezinárodní zatykač. Uwayezua, který si v Itálii jméno mírně zkrátil na Wayezu, hodlá obvinit z přímé spoluúčasti na masakru více než 80 studentů ve věku 12 až 20 let v katolické škole v Kibehu, kterou řídil.

Identitu kněze minulý týden potvrdila jedna z přeživších, která nyní žije v Británii. Uwayezu podle ní osobně přivedl vojáky do školy a spolupracoval s nimi. „Řekl nám, abychom zůstali ve třídě. Někteří, kdo pracovali v kuchyni byli zastřeleni přímo před jeho očima. Jiní byli rozsekáni, znásilněni nebo upáleni zaživa,“ uvedla.

Uwayezu podíl na genocidě odmítá s tím, že se snažil studenty zachránit. Řekl, že ho jejich smrt stále pronásleduje.

Uwayezu patří k etniku Hutu stejně jako Athanase Seromba, který rovněž uprchl do Itálie a se svolením florentského arcibiskupa tam po válce ve Rwandě začal nový život. Ten už si ale odpykává doživotní trest vězení, k němuž ho za zabití 2000 farníků, kterým při shromáždění nechal zbourat vlastní kostel na hlavu, odsoudil válečný tribunál OSN.

Vatikán ho dlouho hájil jako nevinného a zpochybňoval i objektivitu belgického soudu, který dal za podíl na genocidě uvěznit též dvě benediktýnské sestry.

The Sunday Times upozornily, že katolická církev byla hned po vládě v roce 1994 nejmocnější institucí ve Rwandě. Proti krveprolití se přesto nepostavila a někteří její představitelé se dali na stranu hutuských extremistů. Během sta dní jejich běsnění přišlo o život 800 000 Tutsiů.


LianaRe: Bohužel nejenom v této věci Vatikán reaguje neadekvátně. Nechápu proč, je to proti zdravé logice.


Milan: on je celý ten vztah církve a věřících proti logice- divím se těm naivům,jak církvi skáčou na špek.


Moje podotknutí: Já také, stejně jako se divím naivům, kteří skáčou na špek skeptikům.


P.a.l.l.a.s: Potvrzuji
Znám skeptika, který nechce uvěřit, že jsem Bohyně mám teď obavu, že mu nějaký naiva skočí na špek


Můj příspěvek: Mám na mysli spíše jejich zatvrzelé označování léčebných metod, které se s úspěchem používají šarlatánstvím a pavědou. To, že nechce věřit, že jsi bohyně vcelku nikomu neublíží, pokusy o zdiskreditování a znedůvěryhodnění léčebných postupů, které mohou lidem pomoci od zdravotních problémů bych viděl jako ne právě nejprospěšnější způsob trávení volného času. Skeptika v podstatě nelze přesvědčit, jediná šance na změnu spočívá ve skutečnosti, že dnešní skeptici jednou zemřou, a jejich nástupci budou považovat věci pro ně nepředstavitelné za normální, protože s nimi vyrůstali. Byly doby, kdy skeptici považovali za pavědu výpočetní techniku. Také tvrdili, že věci těžší než vzduch nemohou létat, že při jízdě tunelem bude vysát z vagónů vzduch a cestující zahynou.
Pokračování: Kdo zpochybňuje prokázané věci není skeptik, ale hlupák.


P.a.l.l.a.s: Tak to s tebou souhlasím, je tmářstvím zatracovat léčební metody jenom proto, že je ten který skeptik nezná, nebo zná jenom z doslechu.
Skeptik který pochybuje o Bohu tak dělá proto, že Boží existenci (vyjme mé) nelze prokázat.
Skeptik který však zpochybňuje léčební metody které prokazatelně mají výsledky je stejným tmářem jako ten kdo tvrdí, že vše řídí Bůh.


Moje odpověď: I tak se to dá napsat ;-)


téma | víra

Další diskuse:

Dáma se závojem
Vypůjčení pojmu neodpovídajících zcela přesně původnímu významu při překladu díla do jazyka odlišné kultury.
Morihei Ueshiba
Slaměný pes
Kde jsou hranice náboženské svobody?
Chrámové rituály
Co je to zen?
Vědci a peníze
Film Ivetka a hora.
Tozan a 60 ran holí (Zen Comments on the Mumonkan Zenkei Shibayma).
Diskuse o spiritualitě
Kuan Jin - Panna Maria
Moudří blázni

Yin.cz © 2007 serafX