Banner
Fable: The Lost Chapters patří mezi RPG hry.

Dáma se závojem

Dáma se závojem.

Dáma se závojem

Můj příspěvek: Dáma se závojem
Rozhovor o magii
"Narodil jste se se schopností ovládat energii, která je kolem nás?"
"Ano."
"A nepoužíváte nic, abyste ji posílil?"
"Mám amulet, kterému požehnala Dáma se závojem. Ten moje nadání zvětšuje."
"Katedrála je plná svatých relikvií. Třeba by se některá z nich hodila."
"Ne, můj pane, v katedrále už jsem byl. Tam jsou jenom padělky a podvrhy. Jednou jsem se byl podívat ve Varingas na posvátný závoj. Když jsem použil své nadání, zjistil jsem, že na látku použili kysličníky železa. Předměty prostoupené skutečnou magíí jsou vzácné."
"Tvrdil jste, že magie je jako živý tvor, jak je tedy možné, že z vašeho amuletu nevyprchá?"
"Mému amuletu požehnala Dáma se závojem. To z něj udělalo nádobu na magii. Viděl jste někdy ty zvláštní kousky železa, které přitahují jiné železo?"
"Magnety jsem viděl."
"Myslím, že amulet funguje stejně, vytahuje magii ze vzduchu, ze slunečního světla. Nevím, jak to probíhá. Vím jenom, že se sám obnovuje. Na některých místech se doplní rychleji. Například lesy mají zřejmě větší sílu."
"Zkusil jste krev?"
"Jednou jsem obětoval kuře, ale skoro jsem při tom ten amulet zničil. Tenhle kousek nevyžaduje oběti."


Dobrý oni! :-))


Zajímavé. V které části světa se to mělo odehrát a kdo je ta Dáma se závojem?


Moje odpověď: V Evropě, která před dvěma tisíci lety zůstala keltsko-germánská, křesťanství se v ní vyvinulo do trochu jiné podoby a namísto zničení původní kultury ji obohatilo o své myšlenky.
Dáma se závojem, Kuan Jin, Panna Maria, Kwanseum Posal, Kannon bucu, Quan Am, a další spousta jmen, pod kterými je známa v různých kulturách po celém světě. Jestli někdo sledujete Hvězdnou bránu, v tomto seriálu je známa jako Oma Desala.


Dámu se závojem jsem tipovala do Galie a toho, co po ní zůstalo. Ale jinak mě fantastické romány a filmy až tak neovlivňují :-)


Já bych tento záhadný příspěvek dešifrovala tak, že SerafX je štír, kterého přitahuje magie a tajemné dámy / se závojem, popř. i bez závoje? / :-)) ;-) 8-)


Můj příspěvek: ;-)


Také znám pár dalších jmen pro Dámu se závojem. Sice nevím, kdo v tom rozhovoru mluví ke komu, ale obsah je dost jasný, vzhledem k nápovědám. ;-)


Můj příspěvek: Ona má spoustu jmen.

víra | téma

Yin.cz © 2007 serafX