Banner
Čína
Japonsko
Haiku

Co je to strom

Diskuse na téma způsob myšlení a pokus překonat rozdíl, a také co je to strom.

Co je to strom

tarnes: Docela by mne zajímalo, proč vlastně trávíš na tomto fóru tolik svého drahocenného času psaním nesmyslů a různých nejapností, na téma vymyšleného "pánbíčka" a meleš zde cosi o chabé inteligenci lidí, zabývajících se spiritualitou, když přitom s vlastní vzdělaností a kultivovaností jsi na štíru především ty sám. Na to nepotřebuji na zdi diplom z psychiatrie a psychologie, abych ti řekla,že jsi lehce vyšinuté individuum s nějakým hendikepem. Ale zcela jistě se s tím dá pracovat, jen se musíš víc snažit.


Pavol: Bavím se tím, jakým hloupostem jsou lidé ochotni věřit.
Takže tvoje diagnóza nenese ani náznak toho, že by jsi u ní přemýšlela.


Jennie.N: Podle mě existují pouze dvě vysvětlení. Buďto je úroveň jeho rozlišovací schopnosti a intelektu natolik mizivá, že skutečně není schopen rozpoznat nevhodnost svého počínání, a tudíž za své nevychované příspěvky nemůže. Nebo to dělá naschvál, protože je něco v nepořádku s jeho celkovým vnitřním založením a prostě ho baví být na lidi hnusný. Žádná jiná varianta mě bohužel nenapadá.


Můj příspěvek: Jeho způsob myšlení může být opravdu tak odlišný, že to nemusí být ani "cirkus" ani úmyslné provokování ostatních, ale projev jeho mysli. Nedávno jsem kupříkladu sledoval rozhovor, v němž se architekt pokoušel vysvětlit investorům, co je to strom. Tedy, že strom může být i něčím jiným, než dřevem, které ho tvoří, přepočteným na peníze. Líbilo se mi, jak elegantně obešel rozdíl myslí tím, že se dokázal přizpůsobit jejich způsobu uvažování a spočetl chladící výkon stromu v letních vedrech, spotřebu energie potřebné k dosažení tohoto výkonu pomocí klimatizace a tuto převedl na peníze, čímž jim předložil výsledek v pro ně srozumitelné formě.


Khorosh: Serafe, už toho nech! Zase jsi v obraze.. Kuan jin je Moudrost a rozvaha, vidím.. ;-)


téma

Další diskuse:

Diskuse o spiritualitě zenu, Kristově učení, sufi, advaitě apod...
Dáma se závojem
Buddhismus existenci bohů nepopírá
Chrámové rituály

Yin.cz © 2007 serafX